Oczyszczanie skóry latem, a Peeling kawitacyjny

Każdy z nas, kobieta czy mężczyzna marzy o pięknej skórze. Ma być pełna blasku i zdrowego wyglądu, ale przede wszystkim odpowiednio oczyszczona i przygotowana do spektakularnych, indywidualnie dobranych kuracji zabiegowych i rytuałów relaksu.

Peeling kawitacyjny – gładka i pełna blasku cera!

Lato to czas w którym nasza cera wymaga dodatkowej pielęgnacji. Po zimie często jest zanieczyszczona, niedotleniona i wygląda na zmęczoną. Podstawą zabiegów kosmetycznych oraz pielęgnacji domowej jest dokładne oczyszczanie i eksfoliacja (tj. złuszczenie naskórka, która jest idealnym sposobem na odżywienie, nawilżenie i tym samym wygładzenie skóry).

Jednak nie wszystkie peelingi mogą być wykonywane latem. Wszystko przez to, że jesteśmy w tym czasie bardziej narażeni na słońce. Skóra po eksfoliacji jest bardzo delikatna i przez to narażona na działanie promieni UV. Nadmiernie eksponowana może odpowiedzieć przykrymi niespodziankami w postaci przebarwień lub podrażnień. Jak zatem oczyszczać skórę gdy cieszymy się słońcem i piękną pogodą? Odpowiedzią jest peeling kawitacyjny!

Peeling kawitacyjny – co to jest?

Peeling kawitacyjny, zwany również kawitacją, jest bezbolesnym rodzajem oczyszczania cery z obumarłych komórek naskórka i zanieczyszczeń skóry. W tym zabiegu wykorzystywane są fale ultradźwiękowe niskiej częstotliwości. Polega on na oczyszczaniu skóry specjalną głowicą, która emituje ultradźwięki. One natomiast w połączeniu z cieczą powodują powstawanie bardzo małych pęcherzyków, które pod wpływem dużego ciśnienia pękają odrywając nie tylko martwe komórki naskórka, ale pomagają pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii, nadmiaru sebum, zanieczyszczeń środowiskowych takich jak: smog, resztki makijażu, a także grzyby i bakterie!

Wskazania do peelingu kawitacyjnego:

  • trądzik, zaskórniki,
  • przebarwienia,
  • szary koloryt skóry,
  • opuchlizna i zasinienia okolicy oka,
  • skóra wiotka wymagająca odżywienia i regeneracji.

Efekty peelingu kawitacyjnego

Cera tłusta i zanieczyszczona

Taka cera jest często odwodniona przez silnie oczyszczające i wysuszające produkty, które nasilają produkcje sebum tzw. łoju. Peeling kawitacyjny doskonale oczyszcza cerę z sebum, przy tym pomaga odblokować ujścia gruczołów łojowych. Usuwa zalegający naskórek i toksyny. Zabieg w połączeniu z pielęgnacja nawilżająca, nie tylko skutecznie usunie wszystko co martwe i niepotrzebne, ale też nawilży i ukoi skórę.

Cera dojrzała, szara i zmęczona

Poza zbawiennym działaniem oczyszczającym kawitacja dotlenia skórę, wszystko przez  pobudzenie mikrokrążenia.  Działając na głębsze warstwy naskórka pobudza produkcje kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Spłyca zmarszczki rozluźniając mięśnie twarzy. Jako wstęp do zabiegów Anti-Aging (przeciwstarzeniowych) zwiększa przepuszczalność błon komórkowych. To wszystko sprawia, że składniki aktywne wnikają znacznie głębiej. Nasza skóra chętniej chłonie np. kolagen, żeń-szeń lub witaminę C niezbędną do syntezy kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry.

Cera naczynkowa i wrażliwa

Wymaga szczególnego traktowania, dlatego ten rodzaj peelingu jest dedykowany głównie dla osób z tak delikatną i skłonna do podrażnień cerą. W połączeniu z sonoforezą (ultradźwiękami) dostarczymy naszej skórze odpowiednią ilość składników kojących i nawilżających często zawierających witaminę PP lub escynę, które pomagają uszczelniać ściany naczyń krwionośnych.

 

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

  • obecność w tkankach metalowych ciał obcych typu: implanty, aparat na zęby, rozrusznik serca,
  • gorączka, ciężki stan ogólny,
  • zapalne zmiany skórne,
  • choroby nowotworowe,
  • osteoporoza,
  • niezakończony wzrost kości,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • ciąża.

Peeling kawitacyjny w odczuciu klienta

Peeling kawitacyjny jest bezbolesnym i przyjemnym zabiegiem. Możemy go traktować jako jednorazowe odświeżenie skóry lub w połączeniu z innymi zabiegami np. eksfoliacją kwasami, sonoforezą, zabiegami do skór trądzikowych lub zabiegami odmładzającymi, indywidualnie dobranymi kuracjami pielęgnacyjnymi

Peeling kawitacyjny – jak często wykonywać?

Należy pamiętać, że kawitację możemy wykonywać nie częściej niż raz w tygodniu. Warto zapamiętać, że w przypadku peelingu kawitacyjnego, tak jak przy każdym innym zabiegu, do uzyskania najlepszych rezultatów oraz w trosce o bezpieczeństwo najważniejsza jest dobra diagnoza, skóry jak i stanu zdrowia. Bardzo istotną kwestią jest prawidłowość wykonania zabiegu. 🙂

 

Małgorzata Hodór

Kosmetolog w Instytucie Urody Symfonia Piękna